Avaleht
Sinu Horoskoop
Vaata Hetke
Kuuprognoos
Aasta prognoos
Suhtehoroskoop
Värvihoroskoop
Anagramm
Klubi
Artiklid
Nõustamine
Astroloogide Liit
Astrokartograafia
Horoskoop.ee
Astroloogia


up
 

Mõtisklusi astroloogia vastasest võitlusest ja astroloogia keelustamisest.

Ma tegelikult saan aru mida Ta mõtleb selle "ära keelustamise" all.

Piinlik on lugeda midagi väga pinnapealset väga sügaval teemal.

Tegelikult on nii, et isegi siis kui sa asjast midagi ei tea jääb hinge mingi ebamugavustunne - mingi lõhe.

 

Ka minul on see nii.

Astroloogia on seotud nn. "hingeeluga" - see on aga sügav asi - seda "ülevaatena" kirjeldada ei saa.

Astronoomia piirdub nähtavaga - seda on parem - palju meeldivam tunne aga seegi on praegu meedias natuke "võnkest väljas"

Tegelikult on see kõigega nii mis ürgne, kosmiline või hingeline - ka seksuaalsuse käsitlusi lugeda on kohati nii et pisar on silmanurgas, sest no ei saa nii lamedaks ühte sügavat asja ajada...:)

Astronoomia ja astroloogia suhe on umbes samalaadne keelega - astronoomia on selle keele tähestik ja grammatika -astroloogia on tema kaudu väljenduv nagu kõik seegi mida on võimalik kirjutada - väljendab selle tasandi sõnumeid alates telegrammist kuni poeesiani jne.

Kirjaoskamatu ei oska su kirjutist hinnata - see on loomulik.

Nii ongi ajalehe horoskoobid olnud parimal juhul ei tea kust pärinev arusaamatu mõte, halvimal juhul täiesti sisutühi ja kõige lamedam versioon ühest kõige sügavamast keelest mida inimesele kasutada antud.

Niisiis.

Kui nüüd võtta asja sellest küljest, siis Tema ju igatseb lihtsalt riisuda moosilt vahtu ja see polegi nii halb - sellest kogu asi isegi võidaks...

Siin polegi tegelikult süüdlasi - kollektiivses teadvuses algas hinge süvatasandi esile tõusmine alles koos Sedna ja Pluutotaguste planeetide avastamisega 2003 - 2005.

Enne seda olime veel justkui lasteaia sellises rühmas, kus nii sügavaid asju polnudki veel olemas. Kus sügavalt hingest kergitasidki üles äratundmisi, arusaamisi vaid üksikud individuaalsed teadvused, keda on alati olnud ja kes leiavad süvade arhetüüpide ilmale toomiseks ka viisid, mis ei labasta hinge ja mida pimedad ei näegi rünnata :) Erineva loomingu seas eriti salapärasel kombel peidetuna vahel koguni lastekirjandusse - kasvõi Pipi Pikksukk, kellega koos kasvas üles terve meie põlvkond ja milles oli geniaalse A. Lindgreni poolt nii peenelt ära pakitud kogu hinge ülestõusmise lugu, et see toitis nii meie kasvavat vaimu kui ka lõi eeldusi kunagi hiljem õppida sellist unikaalset ja vapustavate võimalustega Hinge Keelt nagu Astroloogia.

Astroloogia pärast ei tasu muretseda - absoluutselt iga inimhing tunneb tema tähendust ja eks seepärast ka loeb...aga kuniks ühiskondlik meedia ja mõttelaad kujuneb selliseks, et astroloogia mõjuks selles nagu nuga lapse käes või nagu aprillinali, ongi vast parem kui ta on varjus?

Eks siis ole näha kus või kuidas see kõik kulgeb.

Eks see on meie kõigi piiritu potentsiaal ja elame täna siin ja praegu ning mis seal salata - huvitavas ajas :)

Nii et pai Talle minu poolt, et ta alateadlikult astroloogia väärikust kaitseb - kui muud ei oska teha siis tahaks ju ikka varju viia, et enne ära ei lörtsita kui täiskasvanuks saab.

Üldse mulle tundub, et praegu on selline "kahe kalda lähenemise" aeg ja siin on palju väljakutseid mõlemale poolele - on need, kellel oleks justkui sensor aga pole arvutuspaneeli - nagu sensitiivid, kelle puhul sügavusest välja kantav jääb nagu töötlemata ja on need, kellel on arvutuspaneel nagu lennukis aga pole üldse sensorit - uut sügavust ei tule üldse juurde - lihtsalt mõõdab siinsamas muru peal.

Ja palun ärge nüüd keevitage neid mõtteid ühegi konkreetse isiku külge!

See on ka asi, mille üle juba ammu pead murran...

Täna on selge värk - analüütiline pool on seotud isikutega ja kõik on selge - DNA Mati oma, Uriini proov Kati oma, mina 70 kilogrammi ja tema 25...

Hingepeegeldused on suuresti müütide, pühakirjade ja muinasjuttude kanda - elas kord...keegi keda siin pole... see on tark tegu - siis see kaitseb ka rumalat inimest ennast - ta ei tea keda kohe ära põletada või risti lüüa kui hirm hingeookeani ees peale tuleb...

Aga kui saada need ühte?

Kui selgub, et olen ikkagi hingestatud olend?

Mis siis saab?

Kuidas me seda jagame?

See on praegu keeruline koht - palju mõtteid ei ole selleks veel valmiski - pole sellele isegi mõelnud.

Loovus sünnib vabasse taevasse, analüüs tungib kindlasse maasse ja nad on seotud...kuidas?

Vot sellised küsimused tulevad nende asjadega koos esile.

See on lõpmata huvitav maailm ja see nõuab tegelikult ka palju julgust...

Selle tõttu kedagi jõuga astroloogiks teha ei saa :)

Analüüs püütakse saada nii täpne kui võimalik - Jeesus Kristus kõneles "tähendamissõnu" ja enamik religioosseid õpetusi jätab "otsad lahti" sest teisiti ei saakski...

Kuipalju ja kus on astroloogias analüüsi ja kuipalju ja kus on tähendamissõnu, mis jätavad otsad lahti?

Kus on üleminekud?

Kus algab/lõpeb astroloog ja kus klient või lugeja?

Me teame, et tõlk võib kirjandusteose sootuks soperdada aga võib veel paremaks tõlkida...

On palju mõtlemisainet ja tegelikult vestleks Temaga hea meelega kui elu selleks võimaluse pakub.

Aga siis loomulikult omavahel mitte meedias.

Astroloogia ja astronoomia on tõepoolest õde-venda aga seda pole ka alati lihtne ühendada - minu vend ütles mulle kord ühel väga suurte möödarääkimiste perioodil, et palun ära mulle midagi enam soovi ja kõik on hästi ainult ühel tingimusel - nii paar aastat ära oma nägu ka näita.

Sel aastal me ei soovinud head uut aastat ka...

Vot sedasi võib vahel ka olla õe ja vennaga, kes lapsest peale koos kasvanud ja südames tänagi üks aga maailmad...need ei puutu vahel nii lihtsalt kokku, et silda ei peaks otsima kogu südamest...

TiinaV